A Presbitérium
A gyülekezet élén állt, kezdettől fogva. Nem hagyományos módon alakult, nem egy olyan gyülekezet választotta, amely előtt évekig példás, keresztyén életet mutathattak volna, hiszen a gyülekezettel teljesen egykorú a Presbitérium. Fordított sorrendben alakulgatott minden: presbiterek a gyülekezeti tagokkal együtt tanulták: mit jelent egy új gyülekezet élén szolgálni, beletanulni a feladatokba, segíteni a lelkipásztornak feltérképezni a híveket, közmunkázni az életveszélyes imaház biztonságossá tétele érdekében. A presbitereink utólag bizonyították be, hogy a megelőlegezett bizalmat megérdemelték.
Az első Presbitérium tagjai: Makkai Zoltán főgondnok, Bíró László Zsigmond gondnok 2021 márciusáig, Személy Klára, Bodnár Sarolta, Sepsi Béla, Furinda András, Vetési Zoltán, Bíró Tibor.
Pótpresbiterek: Péter Enikő és Madaras Béla. Azóta is töretlen ez a közösség, ha nem is presbiterként, de gyülekezeti tagként majdnem mindenki örömmel szolgál, résztvesz különféle tevékenységeinkben.
Péter Enikő férjével és kislányával Magyarországon él, tőle is érkeznek hírek, az ő házasságkötésük a templomfödém csupasz terében volt és mint ilyen, egyedi alkalom volt, mindannyiunk számára rendkivüli élmény.
Akik az évek során még Presbíteri tisztséget viseltek: Bodnár Sarolta, Cioráné Csepei Erzsébet, Fazekas András, Dózsa Sámuel, Dr. Kása József, Oláh István, Szabó Csaba-Oliver presbiter és gondnok (2022 május - 2024 január), Szabóné Szávits Gabriella, Szép Mózes, Szórád István, Viczéné Ciolac Éva.
A jelenlegi Presbitérium: Makkai Zoltán főgondnok.
Presbiterek: Bíró Tibor, Fazekas Mária, Isopescuné Tóth Emma, Kovács Ibolya, Lehőcz László, Palicsák Ilona, Szabó Dezső, Szép Mózes, Téglásy Sándor-Gábor, Vetési Zoltán.
Pótpresbiterek: Erdei Lajos-Árpád, Furinda András.
Ennek a Presbitériumnak is rendhagyó feladatai vannak: szintén egy mozgásban lévő gyülekezet élén áll, egy olyan gyülekezet élén, amely egy nagyobb közösségért, a bánsági magyarságért áldozatokat hoz. Az épületeggyüttes alakul, ez természetszerűen visszahat közösségünkre. Hol a határ a gyülekezeti élet és a magyar kulturális és közösségi élet között?
Ha szeretnénk, hogy minél színesebb és mozgalmasabb élet alakulhasson a Bega parti épület falain belül – támogathatjuk a közösséget, téglajegyek vásárlásával, részvételünkkel vagy akár fizikai segítséggel. Mindenki megtalálhatja a maga eszközeit.
A Kórus
Az új, fiatal gyülekezet lendületét énekre is megpróbáltuk leforditani, hála Istenek, Szabó Gabriella zenetanárnő vállalta a kórus vezetését, igy megalakulhatott a kórusunk.
Elsősorban a szabadtéri istentiszteleteket tette a kórusének ünnepélyesebbé, de különböző zenei fesztiválokon, más gyülekezetek ünnepi alkalmain is énekeltek, ezenkivül más településekre, anyaországi, délvidéki helyszinekre, a Rákospalota – Óvárosi testvérgyülekezet templomába is ellátogattak és énekkel szolgáltak.
Négyszólamú kórusunk 22 tagot számlál.
Kóruspróba: hétfőnként 18 órától.
Gyermekeink
Vasárnapi iskola
Az istentiszteletre látogató szülők nagy segitsége szinte kezdettől fogva a gyermekfoglalkozás. Egy kisgyermek számára az igehirdetés unalmas és érthetetlen, így ki ne örülne, hogy gyermekét a szomszéd szobában hagyhatja, ahol pedagógusok foglalkoznak a csemetékkel.
Jelenleg Kovács Ibolya ennek a foglalkozásnak a vezetője, aki énekekre, bibliai történetekre tanítja az idelátogató gyermekeket.
Bábkör
Az uniós építkezés évében, 2014-ben, szinte az építőtelep közepén kezdtük el a gyermekeink számára a bábkört, amelyet elsősorban művészeti tevékenységként értelmezünk. Tehát, nem drámapedagógiai szempontok határozzák meg ezt a tevékenységet, hanem egyszerűen élvezhető, kerek előadásokat szeretnénk létrehozni. A foglalkozást Gazdáné Mátyus Melinda lelkész vezeti. Első előadásunk: Kolozsvári Grandpierre Emil: Kikből lettek az ország nagy fiai című meséjének színrevitele. Nem csupán gyülekezetünk gyermekeit fogadjuk ezen a foglalkozáson.
Egyházi turisztikai kiadványaink
Három szines, tájékoztató jellegű, hiánypótló kiadványt jelentettünk meg az úniós épitkezés másfél éve alatt.
- Egyházi turisztikai útvonalak
Temes megyében
- Vallási turisztikai útvonalak
Csongrád megyében
- Új egyházi turisztikai helyszinek
Temes és Csongrád megyében